Fiala navrhl jmenovat Hladíka ministrem životního prostředí

Premiér Petr Fiala (ODS) poslal prezidentu Miloši Zemanovi návrh na jmenování Petra Hladíka (KDU-ČSL) ministrem životního prostředí, sdělil ve čtvrtek večer mluvčí vlády Václav Smolka. Resort dočasně vede lidovecký předseda a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Hladík následně uvedl, že resort má před sebou mnoho důležitých výzev.

Fiala chtěl s návrhem na jmenování Hladíka počkat na případný posun v kauze přidělování městských bytů v Brně. Kvůli ní policie zasahovala i v Hladíkově kanceláři, z ničeho jej ale neobvinila. Bývalý náměstek brněnské primátorky několikrát uvedl, že s policisty spolupracoval.

Fiala už dříve uvedl, že požádá Jurečku, aby funkci ministra životního prostředí vykonával až do konce roku. „Před časem jsem řekl, že chci poskytnout dostatek času, aby se situace kolem Petra Hladíka vyjasnila. Potřebná doba uplynula,“ poznamenal ve čtvrtek premiér ve vyjádření, které poskytl Smolka.

Fiala: Hladík není z ničeho obviněn

„Podle informací, které jsou k dispozici, není Petr Hladík z ničeho obviněn a není proti němu vedeno trestní stíhání. Proto jsem vyhověl nominaci KDU-ČSL a poslal prezidentu republiky návrh na jmenování Petra Hladíka ministrem životního prostředí,“ uvedl Fiala.

„Ministerstvo má před sebou mnoho důležitých výzev pro budoucnost České republiky, které velmi rád proberu s panem prezidentem v následujících dnech,“ napsal ve čtvrtek večer na Twitteru Hladík.

Se Zemanem se premiér setká v pondělí při novoročním obědě. Prezident nedávno v rozhovoru Českému rozhlasu Radiožurnál řekl, že bude s Hladíkem hovořit až v případě, že předseda vlády podá návrh na jeho jmenování. Předtím byla ve funkci Anna Hubáčková (za KDU-ČSL), která počátkem října rezignovala ze zdravotních důvodů.

  Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v ČR ústavně zakotveno

Zdroj: CT24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com