Náboj pro Moniku Babišovou policie vyšetřuje jako možné nebezpečné vyhrožování

Náboj v dopise pro manželku Andreje Babiše (ANO) Moniku policie vyšetřuje jako možné nebezpečné vyhrožování. Nyní pokračují další zkoumání znalců. Zatím není možné potvrdit, zda v dopise byl ostrý náboj ani co bylo obsahem dopisu, řekl v úterý novinářům náměstek středočeského policejního ředitele Ondřej Smotlacha. Oznámení prezidentského kandidáta Babiše, že obdržel dopis s ostrým nábojem adresovaný jeho manželce, prověřuje policie od soboty. Babiš v úterý odpoledne oznámil, že dostal anonymní dopis, jehož pisatel mu údajně vyhrožuje smrtí.

„V současné době ještě probíhá znalecké vyhodnocení stop,“ upřesnil Smotlacha. Potvrdil, že zásilka byla odeslána poštou z Brna. Policisté podle něj dělají všechna opatření, aby zajistili důkazní prostředky. Co je v dopise, zatím podle Smotlachy není vhodné zveřejňovat kvůli pokračování vyšetřování.

Policejní mluvčí Barbora Schneeweissová v sobotu informovala, že zásilku obdržel Babiš ve čtvrtek, nahlásil ji v sobotu. Znalci poté začali prověřovat, zda se jedná skutečně o ostrou munici.

Babiš už dříve novinářům řekl, že anonymní vzkaz byl plný urážek. V pondělí upřesnil, že dopis byl odeslán z Brna. Babiš označil zásilku za zastrašování prezidentského kandidáta a jeho rodiny, které nepatří do svobodné společnosti. Babišův protikandidát ve druhém kole prezidentských voleb Petr Pavel projevy nenávisti a hrozby Babišovi a jeho rodině odsoudil.

Babiš: Anonym mi vyhrožuje smrtí

Babiš na tiskové konferenci oznámil, že mu dorazil anonymní dopis, jehož pisatel mu podle jeho slov vyhrožuje smrtí v případě, že zvítězí ve druhém kole prezidentských voleb. Dodal, že věc nahlásil policii.

Uvedl, že situace se podle něj aktuálně vyostřuje do „šílených rozměrů“ a roste i agresivita lidí na předvolebních mítincích.

Policie na Twitteru uvedla, že výhrůžku prošetřuje od úterního dopoledne. „Vše důkladně prověřujeme a provádíme potřebné úkony, které z pochopitelných důvodů nemůžeme blíže specifikovat,“ uvedli policisté.

  Fialu čeká v Bruselu sociální summit o dopadech války na Ukrajině

Odpoledne pak Babiš na Twitteru napsal, že požádal policii o dočasnou ochranu kvůli vystřelené nábojnici na parkovišti u Sokolovny v Průhonicích, kde pobývá. Policie se k tomu vyjádřila, že standardně poskytuje ochranu vybraným členům vlády a dalším chráněným osobám, které jsou vyjmenovány v národních právních předpisech a Vídeňské úmluvě. „K otázkám, zda je, či není konkrétním osobám poskytována krátkodobá ochrana v souvislosti s trestním řízením, se z taktických důvodů zásadně nevyjadřujeme,“ dodala.

CT24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..