Na 7000 ukrajinských vojáků je nezvěstných; snad jsou v zajetí, doufá Kyjev

Ve válce Ruska proti Ukrajině se pohřešuje více než 7000 ukrajinských vojáků, uvedl ukrajinský zmocněnec pro nezvěstné Oleh Kotenko v televizním vysílání. Doufá, že většina nezvěstných je naživu v ruském zajetí.

„Skutečně je takové číslo, je to trošku víc než 7000. Doufáme, že lidé, které hledáme, jsou v zajetí,“ řekl zmocněnec podle ukrajinských médií. Dodal, že obvykle 60 až 65 procent pohřešovaných se nakonec najde naživu v zajetí. „Ostatní bývají bohužel mrtví,“ konstatoval.

Kyjev, podobně jako Moskva, nezveřejňuje své ztráty ve válce, která trvá 419. den. Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov o víkendu naznačil, že celkové ukrajinské ztráty – tedy zabití, zranění, pohřešovaní a zajatí vojáci – jsou menší než počet obětí únorového zemětřesení v Turecku; tento počet přesáhl 50.000.

Ukrajinské vedení již dříve veřejně ohlásilo, že přesné údaje o ztrátách zveřejní až po válce. Přesto čas od času zobecněné údaje z Kyjeva zaznějí. Kupříkladu v prosinci poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak prohlásil, že Ukrajina od ruského vpádu do konce listopadu přišla o přibližně 13.000 zabitých vojáků a že většinu raněných se daří zachránit a vrátit do armády.

Po nedávném úniku dokumentů z Pentagonu se na veřejnost dostala informace, že americké zpravodajské služby odhadují nevratné ztráty ukrajinských sil na 16.000 až 17.500 vojáků.

ČTK

  Obilná dohoda prodloužena, podle Kyjeva o 120 dnů, podle Moskvy o 60

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com