Belgorodem otřásla exploze, zřejmě se jednalo o chybu ruského letectva

Ruským městem Belgorod ve čtvrtek večer otřásla velká exploze, která po sobě zanechala dvě zraněné ženy a škody v ulicích včetně 20metrového kráteru. Uvedl to gubernátor ruské Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Z následného prohlášení ruského ministerstva obrany zveřejněného agenturou TASS vyplývá, že výbuch zřejmě omylem způsobily ruské vzdušné síly.

„Dne 20. dubna 2023, okolo 22:15 moskevského času (21:15 SELČ), došlo při přeletu letounu Su-34 leteckých sil nad městem Belgorod k abnormálnímu sestupu letecké munice,“ uvedlo ministerstvo obrany. O jakou munici se jednalo, neupřesnilo. V prohlášení uvedlo, že v důsledku incidentu byly poškozeny obytné budovy, obešel se ale bez obětí na životech. Záležitost vyšetřují příslušné úřady.

Výbuch dříve potvrdil i Gladkov, podle kterého exploze způsobila na křižovatce v centrální části města velký kráter a poškodila okolní domy a několik zaparkovaných aut. Síla výbuchu také srazila elektrické vedení, na místě zasahovali záchranáři. Agentura RIA Novosti zveřejnila fotografii, na které je osobní automobil převržený na střechu, další snímky škod zveřejnil na telegramu starosta Belgorodu Valentin Děmidov. Exploze podle něj zničila několik bytů.

Belgorod leží jen několik desítek kilometrů od hranic s Ukrajinou, na kterou loni v únoru Rusko zaútočilo. Oblastní úřady často hlásí ostřelování, Kyjev se k útokům nehlásí.

ČTK

  Média: Ukrajina zničila Rusům vesmírné komunikační středisko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com