Prigožin po týdnu poprvé promluvil, slíbil další vítězství na frontě

Šéf ruských žoldnéřů Jevgenij Prigožin dnes zveřejnil první veřejné prohlášení od přesunu do Běloruska z minulého úterý, uvedl portál Meduza. V asi půlminutovém audiozáznamu zveřejněném na telegramovém kanálu Grey Zone uvedl, že cílem protestního tažení jeho mužů na Moskvu z předminulého víkendu bylo bojovat se zrádci. Na toto prohlášení navázal příslibem „dalších vítězství na frontě“.

„Pochod spravedlnosti usiloval o boj se zrádci a o mobilizaci naší společnosti. Myslím, že se nám mnohé z toho povedlo. Věřím, že v nejbližší době uvidíte naše další vítězství na frontě,“ uvedl Prigožin. Jaká vítězství má na mysli, ale neupřesnil.

Prigožin v pátek 23. června večer ohlásil protest proti ruskému armádnímu vedení, načež jeho muži podnikli tažení z Ukrajiny přes ruský Rostov na Donu směrem na Moskvu. Po několika hodinách Prigožin svůj protest odvolal. Na základě dohody, kterou pomohl zprostředkovat běloruský prezident Alexandr Lukašenko, se pak uchýlil do Běloruska. Osud jeho Wagnerovy soukromé vojenské společnosti zůstává nejasný, hovoří se ale o tom, že někteří jeho muži se taktéž přesunou do Běloruska.

Oficiální potvrzení týkající se přesunu wagnerovců do Běloruska nejsou. Například ruský prezident Vladimir Putin ale uvedl, že žoldnéři nebudou za účast v odporu proti armádě z předminulého víkendu trestně stíháni a že mohou následovat svého lídra do Běloruska.

ČTK

  Co je to Ukrajina teď?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com