Hasiči ukončili zásah u požáru třídírny odpadů na Příbramsku

Hasiči dnes v 17:40 zhruba po 24 hodinách ukončili zásah u rozsáhlého požáru třídírny odpadů v Dolních Hbitech na Příbramsku, který vypukl v pátek v podvečer. Zhruba na šest hodin platil v noci na dnešek nejvyšší stupeň zásahu. Od dnešního rána hasiči s pomocí speciální techniky rozhrabávali a dohašovali spečené plasty, požářiště prolévali vodou. Z místa se vrací zpět na základny, uvedli hasiči na sociální síti X (dříve twitter).

Škoda podle policie činí předběžně 20 milionů korun. Při vyšetřování příčiny zatím pracuje se všemi verzemi, tedy cizího zavinění, nedbalosti i technické závady.

„Na požářišti jsme přesunuli 1400 tun materiálu. Vše zkontrolováno a prolito vodou. Balíme materiál a vracíme se na základnu. Likvidace požáru 17:40,“ uvedli hasiči.

V areálu třídírny na kraji obce byla podle starosty obce Jana Michálka (nezávislý) také hala. „Shořela i poměrně velká hala, kde byla například třídicí linka a lisovací stroje,“ uvedl na dotaz ČTK starosta.

Požár byl ohlášen v pátek po 17:00. Kolem 18:20 vyhlásili hasiči vzhledem k rozsahu požáru a počtu zasahujících jednotek zvláštní, nejvyšší stupeň požárního poplachu. S ohněm bojovalo zhruba 140 hasičů, nasazen byl i policejní vrtulník, který shazoval bambivaky s vodou. Kolem 00:30 snížili hasiči stupeň na třetí a vzápětí na druhý, po dvou hodinách vyhlásili nejnižší stupeň a dohašovali skrytá ohniska.

Na místo byla v pátek preventivně kvůli velké teplotě u zásahu povolána záchranná služba. Dva hasiči vyhledali kvůli menším zraněním nebo přehřátí lékařské ošetření. Chemická laboratoř, která kontrolovala v obci a okolí zvýšené koncentrace škodlivých látek, nic nenaměřila.

ČTK

  Babišův návrh jednokolových voleb do Senátu Fialova vláda zřejmě odmítne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com