Dvě exploze a mrak dýmu, popsali lidé v Otinovsi výbuch v jednom z domů

Dvě velké exploze a mrak dýmu doprovázely podle místních obyvatel dnes po poledni výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku, v jehož troskách zemřel zřejmě majitel domu. Exploze v obci s necelými třemi sty obyvatel vyvolala pozdvižení, na pomezí Olomouckého a Jihomoravského kraje se vzápětí sjela auta hasičů, policistů i záchranářů z celého okolí. Muž byl podle svědků v osudnou chvíli v domě sám. Výbuch nikoho jiného nezranil, poškodil však desítku okolních domů. Starosta Petr Kolář dnes ČTK řekl, že je o všechny obyvatele postaráno.

„Slyšel jsem dvě rány. U první rány jsem byl doma, při druhé už jsem byl na ulici a jak to bouchlo, vyletěl nad stromem černý hřib. V tu chvíli jsem si myslel, že tam spadlo letadlo. Když jsem tam přišel, už mi bylo jasné, bylo to u souseda, který měl pyrotechniku, že mu zřejmě něco bouchlo. Doufal jsem, že to bouchlo, když tam nebyl, ale bohužel tam v té chvíli byl,“ řekl ČTK jeden z místních Alois Sychra.

Vzápětí se na místě objevila podle něj spoustu lidí i hasičů. „Bouchla tam garáž, v sousedství byl ještě bílý baráček, který bohužel hořel,“ doplnil muž. Také jeho soused slyšel dvě rány. „Byly to dvě hlasité exploze,“ řekl ČTK muž. Naopak seniorku, která bydlí ještě blíže k místu události, upozornil na nedaleké neštěstí až rozruch na ulici. „Tady bouchá ledaco co chvíli, ale že by byla nějaká rána, to nevím. Najednou to ale začalo houkat na ulici, začali jezdit hasiči, policie. Tak to už mně bylo jasné, že se muselo něco stát,“ doplnila žena.

Policisté místo události zabezpečili policejní páskou, nedostali se za ní ani rodinní příslušníci, kteří k místu přišli s materiální pomocí pro své blízké. „Mám tam rodiče, neseme jim nějaké plachty, mají v domě poškozenou střechu a okna. Právě volali, že už mohou domů, ale jsou bez elektřiny, tak jim neseme aspoň nějaké jídlo,“ uvedla jedna z obyvatelek obce. S rodinou nakonec odešla s nepořízenou.

  Pavel: Karlovarský kraj má velký potenciál, je třeba ale zlepšit kvalitu života

Exploze podle policie a hasičů zasáhla desítku okolních domů, poškozeny mají především střechy a okna. Podle starosty Koláře je o obyvatele dotčených domů postaráno. „Je to zajištěno, všichni dnes budou spát pod střechou, v bezpečí. Na domech je většinou potřeba opravit tašky na střechách, uvidíme, kolik materiálu bude třeba. Ohledně odhadu škody zatím vůbec nemáme tušení,“ řekl dnes ČTK starosta.

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com