Rektorka americké Harvardovy univerzity Gayová rezignovala

Rektorka americké Harvardovy univerzity Claudine Gayová rezignovala, píší americká média. V čele jedné z nejprestižnějších univerzit na světě stane dočasně prorektor pro studijní záležitosti Alan Garber, dokud vedení školy nenajde nového rektora či rektorku.

Gayová odstoupila kvůli novým obviněním z plagiátorství a pokračující vyostřené veřejné debatě ohledně jejích výroků v americkém Kongresu. Tam Gayová při slyšení neposkytla dostatečně jasnou odpověď na dotaz, zda výzvy ke genocidě Židů porušují etický kodex její školy.

Nová obvinění z šesti případů plagiátorství Gayové se objevila v pondělí na konzervativním serveru The Washington Free Beacon, který už týdny vede kampaň za odstoupení nyní bývalé rektorky, píše list The New York Times (NYT). Gayová již dříve obvinění odmítla a uvedla, že „stojí za integritou své vzdělanosti“. NYT podotýká, že Gayovou nejmenovaný autor neviní z krádeže „velkých myšlenek“, ale spíše jazykové formy a obratů jiných autorů.

„Z těžkým srdcem a hlubokou láskou pro Harvard oznamuji, že jako rektorka odstoupím. Po poradách se členy Korporace (jedné ze dvou vedoucích rad univerzity, pozn. ČTK) jsme došli závěru, že je v nejlepším zájmu školy, když rezignuji,“ píše Gayová ve svém rezignačním dopise. Uvádí rovněž, že na univerzitě setrvá a bude dále učit.

Gayová byla prvním člověkem černé pleti a druhou ženou, která univerzitu v její 400 let dlouhé historii vedla, píše stanice CNN.

ČTK

  Ruská prokuratura žadá 28 let pro dívku obžalovanou z vraždy blogera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com