Ukrajina hlásí úspěšné použití rakety kombinující sovětskou a západní techniku

Ukrajinským silám se díky prostředku protivzdušné obrany kombinujícímu sovětské a západní technologie podařilo sestřelit dron šáhed na vzdálenost devíti kilometrů. Dnes to podle agentury Unian uvedl ukrajinský ministr pro strategický průmysl Oleksandr Kamyšin, podle něhož jde o první úspěšné použití takového „hybridního“ systému.

„Rozhodli jsme se vytvořit protivzdušnou obranu vlastní výroby. Vzali jsme sovětské komponenty a těmto systémům uzpůsobili západní rakety. Nebo bereme západní odpalovací zařízení, k nimž připojíme staré sovětské rakety,“ vysvětlil podle agentury Unian Kamyšin v debatě během Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském Davosu.

„Je mi potěšením oznámit, že jeden z takových systémů byl dnes večer už poprvé úspěšně použit. Sestřelili jsme šáhed na devět kilometrů a to je první úspěšné použití takového systému,“ uvedl Kamyšin.

Podle ukrajinského serveru Defense Express je řeč nejspíše o jednom ze systémů projektu FrankenSAM, v jehož rámci vyvíjí Ukrajina prostředky protivzdušné obrany ve spolupráci s USA. Mohlo jít o systém, který kombinuje rakety AIM-7 Sparrow nebo RIM-7 Sparrow a ruský protiletadlový komplex Buk a dokáže zničit cíle do vzdálenosti 20 kilometrů, uvedl server.

ČTK

  Putin nařídil vysokou pohotovost ruským silám jaderného odstrašování

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com