Na severu Čech v noci opět místy klesla teplota k minus 15 stupňům

Na severu Čech v noci opět místy klesla teplota k minus 15 stupňům Celsia, ve Velkém Chvojnu na Ústecku dokonce k minus 18 stupňům, vyplývá z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Silnice v Libereckém i Ústeckém kraji jsou s opatrností sjízdné. Většinou jsou suché a vymrzlé, sníh na nich je hlavně v horských oblastech, vyplývá z dat na webu Ředitelství silnic a dálnic.

Zmrzlá vrstva sněhu krytá posypem je na silnicích nižších tříd v západní části Krkonoš na Semilsku, v Jizerských horách a dalších částech Jablonecka je na vedlejších silnicích uježděná vrstva sněhu stejně jako na vozovkách III. tříd v Lužických horách na Českolipsku. Zbytky sněhu jsou v Krušných horách a některých silnicích nižších tříd na Lounsku. Místy viditelnost snižují mlhy, to platí i pro D8. Ojediněle mohou být mlhy mrznoucí, uvedli meteorologové v předpovědi.

V Libereckém kraji v noci teplota klesla k minus 15 stupňům v České Lípě, Jablonném v Podještědí, Stráži pod Ralskem, Českém Dubu, Sedmihorských mokřadech v Českém ráji či na Jizerce v Jizerských horách. V Ústeckém kraji to bylo v Doksanech na Litoměřicku či Strojeticích na Lounsku. Pod minus deseti stupni bylo třeba v Teplicích, Ústí nad Labem či Děčíně. V Liberci, největším městě na severu Čech, bylo minimum kolem minus osmi stupňů.

Polojasno až skoro jasno by mělo být dnes ještě dopoledne, odpoledne bude od západu přibývat oblačnosti. Nejvyšší denní teploty budou mezi minus čtyřmi až minus jedním stupněm Celsia. Výjimkou bude Frýdlantský výběžek na Liberecku, kde je už nyní teplota těsně pod nulou a přes den tam mohou být až tři stupně. Ve Frýdlantském výběžku a na horách v Libereckém kraji bude vát čerstvý vítr místy s nárazy kolem 55 kilometrů v hodině.

ČTK

  Počty nových případů koronaviru rostou druhým dnem, v sobotu 152

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com