Ledecká na snowboardu vyhrála paralelní slalom ve Winterbergu

Ester Ledecká proměnila i třetí letošní start na snowboardu ve vítězství. Po dvou lednových triumfech v Pamporovu dnes ve Winterbergu vyhrála paralelní slalom, který byl posledním individuálním závodem tohoto ročníku Světového poháru. Pro trojnásobnou olympijskou šampionku je to na prkně 24. vítězství ve Světovém poháru, k tomu má tři triumfy v seriálu ve sjezdovém lyžování.

Osmadvacetiletá česká reprezentantka ve vyřazovacích jízdách ve Winterbergu potvrdila suverénní vítězství z kvalifikace. V osmifinále vyřadila Korejku Čong He-rim, ve čtvrtfinále si poradila s nejlepší snowboardistkou tohoto ročníku SP Ramonou Theresií Hoffmeisterovou z Německa, v semifinále nedala šanci další Němce Cheyenne Lochové. Nejvíce se Ledecké přiblížila ve finále Rakušanka Sabine Schöffmannová, která ztratila 66 setin sekundy. Třetí skončila Italka Lucia Dalmassová.

Ledecká si jízdy na svahu ve Winterbergu užívala. „Skvělý den. Myslím si, že od začátku jsem jezdila hezké, vyrovnané jízdy. Všechno, co jsem chtěla, se mi povedlo. Jsem ráda, že jsem jezdila tahle rychle. Moc mě to bavilo,“ uvedla v nahrávce pro média.

Vítězstvím si zajistila třetí příčku v celkovém hodnocení paralelního slalomu, i když se zúčastnila jen tří z pěti závodů. „Celkově si myslím, že ta sezona (na snowboardu) dopadla dobře. Přestože jsem ve slalomu moc závodů nejela, umístila jsem se na třetí pozici celkově. Máme dost dobré skóre na té snowboardové straně. Tři závody, tři výhry jsou fakt dobré statistiky. A ještě jsem se dozvěděla, že vedu v počtu nejvíce vyhraných závodů ve svěťáku, takže to je taky skvělé,“ pochvalovala si Ledecká.

V celkovém pořadí paralelních disciplín jí patří třináctá příčka. O 53 bodů více nasbírala druhá česká reprezentantka Zuzana Maděrová, jež se zařadila na osmou pozici. Ledecká plánuje ve Winterbergu startovat i v nedělním týmovém závodě.

  Nové Město na Moravě bude v roce 2024 hostit biatlonové MS

Všechny tři glóby získala sedmadvacetiletá Hoffmeisterová. Po jistém celkovém triumfu a malém glóbu za obří slalom si zajistila i první příčku v hodnocení slalomu. Všechny trofeje v hodnocení Světového poháru před ní v jedné sezoně vybojovali jen Švýcarka Patrizia Kummerová v roce 2014 a Slovinec Žan Košir v roce 2020.

Rakušan Andreas Prommegger na rozdíl od Ledecké na 24. vítězství ve snowboardovém Světovém poháru nedosáhl. Ve finále ho porazil Korejec I Sang-ho. Třetí byl Ital Maurizio Bormolini.

Výsledky SP ve snowboardingu ve Winterbergu – paralelní slalom:

Muži: 1. I Sang-ho (Korea), 2. Prommegger (Rak.), 3. Bormolini (It.), …v kvalifikaci 35. Počinek (ČR).

Konečné pořadí SP v paralelních závodech: 1. Karl (Rak.) 626 b., 2. Prommegger 560, 3. Bormolini 548, …40. Minařík (ČR) 12.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Schöffmannová (Rak.), 3. Dalmassová (It.), …v kvalifikaci 21. Maděrová, 26. Šonková (obě ČR)

Konečné pořadí SP v paralelních závodech: 1. Hofmeisterová (Něm.) 786, 2. Mikiová (Jap.) 639, 3. Schöffmannová 638, …8. Maděrová 353, 13. Ledecká 300, 29. Šonková 49, 44. Keclíková (ČR) 15.

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com