Ukrajina nežádá mnoho, uvedl Zelenskyj, který volal po dodávkách zbraní

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes ve svém virtuálním projevu na ekonomickém fóru v řeckých Delfách požádal spojence o dodání dalších zbraní na Ukrajinu. Zdůraznil, že Ukrajina potřebuje další systémy protivzdušné obrany, bojové letouny a dělostřelecké zbraně. Zelenskyj v poslední době mnohokrát upozorňoval, že se Ukrajině stále nedostává prostředků protivzdušné obrany a dalších zbraní, a dokonce varoval, že Ukrajina se bude muset dát na ústup, pokud neobdrží slíbenou americkou vojenskou pomoc. Ve svém dnešním projevu zdůraznil, že požadavky Ukrajiny nejsou nijak přehnané.

Zelenskyj apeloval na ukrajinské spojence, že všechno závisí na jejich politické vůli, a prohlásil, že z „deficitu“ jejich rozhodnosti může těžit ruský prezident Vladimir Putin. „V této válce můžeme zvítězit. Ale cesta k vítězství nevede přes deficity,“ prohlásil podle portálu RBK-Ukrajina Zelenskyj.

„Ukrajina o mnoho nežádá. Potřebujeme systémy protivzdušné obrany a bojová letadla, která ochrání naše města před ruským terorem. Několik desítek systémů a dostatečné množství současných stíhaček a nebudou vůbec problémy s ruským letectvem a bombami,“ uvedl Zelenskyj. „Potřebujeme dělostřelectvo, abychom posunuli frontu a navrátili na Ruskem okupovaná území normální život,“ dodal.

Minulý měsíc ukrajinský prezident v rozhovoru s americkým listem The Washington Post (WP) varoval, že Ukrajina bude muset začít po malých krůčcích ustupovat, pokud americký Kongres nakonec neschválí další pomoc Ukrajině ve výši asi 60 miliard dolarů (zhruba 1,4 bilionu korun). Na tuto pomoc Ukrajina čeká už několik měsíců. Dříve Zelenskyj upozorňoval, že kvůli nedostatku moderních prostředků protivzdušné obrany musí Ukrajina volit mezi obranou ukrajinských měst a krytím zad vojáků na frontě. Ukrajinští představitelé kromě toho uvádějí, že ukrajinská armáda se potýká i s nedostatkem munice.

ČTK

  Bild: Německá policie zadržela radikála, který chystal útok na židovskou akci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com