Seznam daňových rájů EU se rozšířil. Přibyla Panama, Seychely, Palau a Kajmanské ostrovy

Evropská unie rozšířila seznam území nespolupracujících v daňové oblasti o čtyři. Rozhodli o tom ministři financí členských zemí, kteří přidali na listinu daňových rájů Panamu, Seychely, Palau a Kajmanské ostrovy. Seznam tak bude obsahovat celkem 12 území.

Pravidelně aktualizovaná listina má přispět k boji se snahou „vyhýbat se daňovým povinnostem“. Zařazeny jsou na ni státy a závislá území, u kterých má EU pochybnosti ohledně daňové transparentnosti, spravedlivého zdanění či dodržování mezinárodních pravidel namířených proti snižování daňových základů a přesouvání zisku jinam.

Smyslem seznamu je podpořit změny na daných územích a umožnit členským státům EU pečlivěji kontrolovat subjekty, které jejich služby využívají.

Území, která Unie na seznam přidala, nedokázala včas provést navržené daňové reformy. Dalších 16 subjektů, jimž hrozilo, že budou na seznam dopsány, dokázalo podmínky Unie splnit.

„Práce na seznamu nespolupracujících daňových jurisdikcí vychází z důkladného posuzování a monitorování přibližně sedmdesáti mimounijních jurisdikcí a z dialogu s nimi. Potřebné daňové reformy, aby vyhověly unijním kritériím, od začátku celého procesu provedlo 49 zemí,“ konstatoval chorvatský ministr financí Zdravko Marič, jehož země Radě EU předsedá.

Unie vytvořila listinu v roce 2017 a postupně se na ni dostalo až 15 států a závislých území. Některé z nich od té doby zlepšily spolupráci v daňové oblasti a byly ze seznamu vyškrtnuty. Kromě v úterý přidaných je na něm Americká Samoa, Fidži, Guam, Omán, Samoa, Trinidad a Tobago, Americké Panenské ostrovy a Vanuatu.

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/3049996-seznam-danovych-raju-eu-se-rozsiril-pribyla-panama-seychely-palau-a-kajmanske

  Analytici: Polský návrh zákazu obchodu s Ruskem v EU těžko projde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com