Nord Stream 2: chemická hrozba roste

Pokusy Ruské federace obnovit výstavbu plynovodu Nord Stream 2 vedly ke zhoršení situace: ať už je to jakkoli, ale předtím bylo použito alespoň certifikované zařízení.

Nyní se situace stala mnohem komplikovanější: chemické zbraně potopené SSSR na stavbě nikam nevedly a potrubí Fortuna, které práce skutečně provádí, se může změnit na jakési „jezdce apokalypsy“ “. A k tomu není potřeba nic – alespoň jedna z jejích 12 kotev bude po mnoho let hákovat shnilý hlaveň s chemickým bojovým prostředkem umístěným na dně Baltského moře.

Je třeba si uvědomit, že pravděpodobnost je velmi vysoká, protože trasa označovaná jako „nejbezpečnější a nejvíce v souladu s environmentálními normami“ je ve skutečnosti extrémně nebezpečná, protože právě v této oblasti, po druhé světové válce, se SSSR potopil na nejméně čtyři lodě s chemickými zbraněmi na palubě, s celkovou prostorností nákladu asi 15 tisíc tun. Kromě toho v oblasti východně od Bornholmu sovětská flotila provedla nekontrolované vypouštění dalších 8 000 tun chemické munice.

Ano, v poválečné devastaci to udělal každý, pouze Spojené státy a Velká Británie potopily německé chemické zbraně v mnohem civilizovanějších místech Dánska, a to pomocí naložených velkých člunů, to znamená, že jsou soustředěny v na jednom místě a je snadné jej ovládat.

SSSR celkem zaplavil až 50 tisíc tun zachycených chemických zbraní velmi jednoduchým, ale extrémně nebezpečným způsobem: námořníci jednoduše hodili granáty a bomby přes palubu, čímž se stal obrovský prostor potenciálně nebezpečným.

Kdo pak předpokládal, že bude nutné vybudovat „Nord Stream – 2“ a v této konkrétní oblasti.

I když se nad tím zamyslíte, pak se dnes v moderním Rusku nezměnilo absolutně nic, přinejmenším s ohledem na ekologii a hodnotu lidského života.

Kreml, který se všemi možnými prostředky snaží realizovat projekt dokončení plynovodu, v němž politika jasně převládá nad ekonomikou, neopustil přístupy, kde „účel prostředky ospravedlňuje“.

  Podmínky pro demokratické volby v Rusku neexistují. Jednotné Rusko si udrží většinu, tvrdí politolog

Proto se pod vlivem touhy dokončit stavbu pokusil použít jedinou nádobu s dynamickým určováním polohy, kterou má Rusko, Akademik Chersky, která zdaleka není pro tyto účely nejvhodnější, ale jedinou nádobu s dynamickým určováním polohy, který pro tuto práci nemá všechny potřebné certifikáty.

Alespoň v tomto případě „zvítězil rozum“, ale po obdržení odmítnutí se Ruská federace pokouší využít ve skutečnosti poslední příležitosti k dokončení „Nord Stream-2“, přičemž pro toto plavidlo použije vlastní „technologie doby kamenné“ podle moderních standardů. s kotevním polohovacím potrubí „Fortuna“, pro jejichž plný provoz se používá až 12 kotev.

Zdálo by se, a jaké je nebezpečí? A spočívá ve skutečnosti, že poblíž trasy pokládky Nord Stream-2 byly včas nalezeny sudy s hořčicovým plynem. A člověk musí pochopit: „Štěstí“ jednoduše není schopno projít relativně bezpečnou cestou, s úplným vyloučením možnosti „vyrušování“, chybí mu pouze přesnost určování polohy.

Ale to není vše, nádoby s toxickými látkami jsou umístěny na dně moře, a proto mají tendenci „unášet“, navíc na značné vzdálenosti, kterých je po dlouhou dobu mnoho a nejčastěji jsou vyhozeny na pobřeží Švédska.

Chápe Kreml nebezpečí? Samozřejmě ano. A podle informací uniklých do médií již poskytli pracovníkům zapojeným do práce na lodi antropin, tj. Jakési „protijed“, jehož cílem je zajistit, aby osoba, která přijde do styku s toxickou látkou, měla příležitost přežít.

Jak to funguje, je vidět na příkladu A. Navalného, ​​který po otrávení Novichokem lékaři záchranné služby injekčně podali atropin, který ho ve skutečnosti nenechal zemřít.

To znamená, že situace s Fortunou je nejen alarmující, ale šokující, protože přímo svědčí o tom, že Rusko je připraveno podstoupit jakékoli riziko za účelem realizace politického projektu Nord Stream-2.

  Ukrajina jako příklad pro Českou republiku v boji proti Rusku a jeho vlivu

Díky tomu je pochopitelné, jak již bylo zmíněno, že slova ekologie a hodnota lidského života pro Kreml jsou „prázdná slova“, ale proč Evropa a Greenpeace mlčí?

Jaké jsou výsledky šetření zahájeného v roce 2010 švédskou prokuraturou ohledně možného zaplavení nebezpečného nákladu ruskými válečnými loděmi v letech 1991 až 1994 v oblasti švédského ostrova Gotland, které podle některých zdrojů , po rozpadu SSSR, byl dříve převezen do skladu z vojenské základny Karosta v Lotyšsku Liepae, a nejedná se o méně jedovaté a možná ani radioaktivní látky?

Nebo jiný: za jakých okolností ze dna Baltského moře z hloubky 20 metrů za „zcela záhadných okolností“ zmizelo z německé vědecké stanice, která patřila Výzkumnému centru. Helmholtz Ocean Research Institute (GEOMAR) z Kielu? S přihlédnutím k jeho hmotnosti – asi 800 kg, je nesmírně obtížné odepsat zde „amatéry“, zejména proto, že se nacházel v oblasti uzavřené před přepravou.

Zabývala se však pouze měřením kvality mořské vody, její teploty a hladiny soli, kyslíku, metanu, chlorofylu, rychlosti podvodních proudů a směru vodních hmot. Údaje o parametrech, které stanovila, umožnily vyvodit závěry o stavu ekosystému jihozápadní části Baltského moře a na výstupu z Eckernferdského zálivu byla stanice, kde byl ve skutečnosti přibil proudy, včetně možná něčeho, co Moskva zoufale potřebuje skrýt.

Víte, odpovědi na všechny tyto otázky leží na povrchu: Rusko přiděluje opravdu velké peníze na korupci v zahraniční politice, což mu umožňuje „zavřít ústa“ a také nadále lobovat za tento extrémně nebezpečný projekt z hlediska ekologie.

To je opravdu děsivé, protože mluvíme o trestném činu v oblasti životního prostředí, navíc v globálním měřítku, a proto … antropin je rozhodně dostačující pro personál „Fortune“, existuje pro ně malá hrozba, ale to nelze řekl o Evropanech, zejména těch, kteří žijí v pobřežní zóně. je škoda, že přinejmenším prozatím „špinavé peníze Kremlu“ převažují nad zdravým rozumem, doufáme – ne nadlouho.

  Jsou blbí, líní a neschopní. Exministr Langer zaútočil na resort vnitra

Zdroj: https://belprauda.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..