Taktizování s kandidátkami: Kdo jsou Babišovi náhradní premiéři?

seznamzpravy.cz

Volební stratégové před úterním deadlinem finišují kandidátní listiny v jednotlivých krajích. Pozornost se upíná hlavně na Ústecký kraj, kde se odehraje premiérský souboj mezi Andrejem Babišem a Ivanem Bartošem z koalice „Barkušan“.

„Andrej Babiš jde tam, kde to bude mít nejsnadnější, ANO se v regionu historicky daří. Ivan Bartoš podle mě čeká slova chvály a uznání, že si to jde na místo Pirátům nenakloněné rozdat s Babišem. Také tam může udělat největší nárůst oproti minulým volbám, kdy Piráti v Ústeckém kraji získali jen jeden mandát. A taky možná doufá, že tam sebere i nějaké hlasy koalici Spolu,“ říká Václav Dolejší v podcastu Stopáž.

Upozorňuje ale i na další zajímavé souboje. „Jednou z tváří ANO bude Karel Havlíček, který hnutí povede ve Středočeském kraji, kde posledně kandidoval Babiš. Druhou tváří je Alena Schillerová, která kandiduje na jižní Moravě, kde bude v přímém souboji s Petrem Fialou. Z legrace říkám, že premiérský souboj se odehraje právě tam. Situace po volbách může být velmi zajímavá, kdo ví, jestli Andrej Babiš neustoupí a nepřenechá premiérský post ODS. Variantou je podle mě i to, že se stáhne a premiérkou by byla Alena Schillerová,“ myslí si Dolejší.

Premiérský materiál je podle něj i lídr kandidátky ANO v Moravskoslezském kraji, hejtman Ivo Vondrák.

„Těším se na souboj v Praze, ten bude vynikající, samé ženy: Jana Maláčová za ČSSD, Olga Richterová za Piráty a Markéta Pekarová Adamová za TOP 09,“ dodává reportér. Pomyslný palec dolů dává ČSSD za trable na jižní Moravě, kde původního lídra kandidátky Břetislava Štefana vedení strany vyměnilo za bývalého brněnského primátora Romana Onderku. Štefan z kandidátky odstoupil a spolu s ním i třináct dalších naštvaných kandidátů.

Z čeho mají mindrák Jana Maláčová a Petr Fiala? Na kterých krajích záleží nejvíc? A jak vybrat volební nanuk? Celý díl si poslechněte v přehrávači v úvodu článku.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..