Kim nařídil armádě a zbrojnímu průmyslu urychlit válečné přípravy

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil armádě a zbrojnímu průmyslu urychlit přípravy na válku v důsledku podle něj bezprecedentních konfrontačních kroků ze strany Spojených států. Informovala o tom dnes severokorejská státní média, podle nichž Kim hovořil o prioritách pro příští rok na setkání vládnoucí komunistické strany. Diktátor rovněž prohlásil, že KLDR rozšíří strategickou spolupráci s „protiimperialistickými nezávislými zeměmi“.

Podle agentury AP Kimova slova naznačila, že Pchjongjang bude i nadále pokračovat v testech nových zbraní ve snaze modernizovat svůj arzenál včetně jaderného.

KLDR v poslední době posílila vazby mimo jiné na Rusko, kterému podle Washingtonu dodává zbraně potřebné pro pokračování invaze na Ukrajině, zatímco Moskva pomáhá Pchjongjangu s vývojem modernějších vojenských kapacit. Pozorovatelé se podle AP domnívají, že Kim může chtít využít případné posílení arzenálu jako páku při vyjednávání s USA, které by mohlo nastat po amerických prezidentských volbách pořádaných za necelý rok.

KLDR letos provedla již pět testů mezikontinentálních balistických raket s doletem přes 15.000 kilometrů, které jsou schopny zasáhnout celé území USA. Podle jihokorejské agentury Jonhap je to vůbec nejvíce těchto testů, které režim uskutečnil za jediný rok.

ČTK

  Ozbrojení atentátníci zavraždili v soukromé rezidenci prezidenta Haiti. První dámu postřelili

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com