Maršála Koněva místo Pražské. Moskevská společenská rada chce přejmenovat stanici metra

Stanice moskevského metra Pražská by se mohla přejmenovat na Maršála Koněva. Navrhuje to společenská rada při ruském ministerstvu obrany, podle níž by tento krok měl být odpovědí na odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Informovala o tom ruská armádní televize Zvezda.

Radnice Prahy 6 sochu Koněva, který se podílel na osvobození Prahy od nacistů, ale i na krvavém potlačení protikomunistického povstání v Maďarsku, nechala odstranit začátkem dubna a chce ji umístit do muzea.

Dopis s žádostí o podporu iniciativy na přejmenování stanice moskevské podzemní dráhy byl adresován ministru obrany Sergeji Šojguovi. Úkolem společenské rady je hájit zájmy občanské společnosti při tvorbě ruské obranné politiky. Je poradním orgánem ministerstva obrany a její rozhodnutí mají doporučující charakter.

Rusko zahájilo trestní stíhání

Za pobuřující a cynické označil v úterý šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov počínání úřadů v Praze. Vyšetřovací výbor Ruské federace minulý týden zahájil trestní stíhání osob, které se na odstranění Koněvovy sochy v Praze podílely.

Pojmenování Pražská získala jedna z nových stanic metra ruské metropole v 80. letech, v Praze dostala jméno Moskevská jedna z nových stanic na trase B. Obě stavěli architekti z druhého města. Po pádu komunismu byla Moskevská v roce 1990 přejmenovaná na Anděl podle tradiční smíchovské křižovatky. Moskva název ponechala.

Zdroj: CTK

  Děti chtěly ve hře zničit model budovy ruské rozvědky, jsou stíhány

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com