Blinken: Ukrajina nakonec vstoupí do NATO, podpora Kyjevu zůstává pevná

Ukrajina nakonec vstoupí do Severoatlantické aliance, podpora Kyjevu zůstává mezi členskými státy „pevná jako skála“. Novinářům v Bruselu to dnes řekl americký ministr zahraničí Antony Blinken.

V sídle NATO v belgické metropoli se dnes uskutečnilo další jednání Rady NATO-Ukrajina ve formátu šéfů diplomacií za přítomnosti ukrajinského ministra zahraničí Dmytra Kuleby. Severoatlantická aliance si dnes zároveň připomněla 75. výročí svého vzniku.

„Ukrajina se stane členem NATO. Naším cílem je na summitu (ve Washingtonu) pomoci vybudovat most k tomuto členství,“ citovala Blinkena agentura Reuters. Summit NATO ve Washingtonu se uskuteční letos v červenci.

Kuleba ještě před jednáním uvedl, že Ukrajina žádá spojence z NATO, aby jí poskytli další systémy protivzdušné obrany Patriot na ochranu před častými útoky ruských balistických raket. Členské státy slíbily, že se budou snažit systémy protivzdušné obrany, které by mohly Ukrajině poslat, identifikovat a nalézt ve svých arzenálech, uvedl po zasedání.

ČTK

  Pátý případ úmrtí mezi migranty na bělorusko-polské hranici. Evropská komise žádá o přístup Frontexu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com